مراقبت های بعد از لیپوماتیک

روش لیپوماتیک با هدف حذف چربی های اضافی بدن که در نقاطی مانند پهلو ها و شکم انباشته شده اند به کار گرفته می شود . اما مراقبت های بعد از لیپوماتیک نیز در بهتر شدن نتیجه ی نهایی عمل تاثیر گذار خواهد بود که در زیر آن ها را مطرح می کنیم .

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

اگر عمل  لیپوماتیک با استفاده از بی حسی موضعی انجام شود بیمار به زودی می تواند از رژیم غذایی معمول گذشته ی خود استفاده کند . پس از عمل لیپوماتیک بیمار باید برای جبران آب از دست رفته به حد کافی آب و آبمیوه بنوشد و از نوشیدن الکل نیز خودداری کند .

تا چند روز بعد از عمل بهتر است بیمار استراحت کافی داشته باشد . تا ۱۸ ساعت باید  فرد از رانندگی خودداری نماید و اگر دچار شلی و افتادگی پوست شده باشد می بایستی از نشستن ۹۰ درجه خودداری کند تا در پوست چین خوردگی ایجاد نگردد . روز بعد از عمل بیمارقادر است به انجام کارهای روز مره ی خود بپردازد  و ۲ تا ۴ روز بعد از عمل نیز می تواند ورزش کردن را شروع کند .

برای جلوگیری از تورم پس از تخلیه چربی ، بیمار بایستی گن های مخصوصی بپوشد .

بعد از انجام عمل ممکن است بیمار احساس ضعف و سرگیجه  داشته باشد که در صورت بروز چنین حالتی باید سریع بنشیند و یا دراز بکشد .

پس از ۴۸ ساعت بیمار باید روزانه یک یا دو بار حمام کند و محل بریدگی را پاک و تمیز نگه دارد . پس از اتمام شستشو باید مجددا محل بریدگی را پانسمان نموده و از پد های جاذب نیز استفاده نماید .

به مدت یک هفته توسط پزشک آنتی بیوتیک هایی تجویز می شود که بیمار باید یه طور منظم از آن ها استفاده کند و در صورت بروز علائمی همچون تب ، نشانه ای از عفونت و تورم و درد به پزشک خود اطلاع دهد .

امکان دارد تا یک ماه یا بیشتر بی نظمی هایی در قاعدگی رخ دهد .

 

گروه پزشکی ملیرز ( جوانسازی پوست ، لیزر موهای زائد ، پیکرتراشی و لاغری ، جراحی سینه ، اقدامات پس از آبدومینوپلاستی )

http://mely-rose.ir

درباره جوانسازی پوست | رژیم غذایی | آر اف فرکشنال

گروه پزشکی ملیرز افتخار دارد با انجام خدمات ذیل : پکیج جوانسازی پوست ، آر اف فرکشنال ، میکرونیدلینگ ، میکرودرم ، هیدرودرم ، لیزر موهای زائد ، پیکرتراشی و لاغری ، جراحی سینه ، پروتز سینه و...

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 + 5 =